Nem Kurutma & Isıtma Sistemleri

Pazartesi-Cumartesi - 09:00 to 20:00

İletişim

444 0 719

İletişim
Teklif Alın
nem kurutma

Nem Kurutma Firması

Nem kurutma işlemi yapımı başlanmış olan inşaatlarda betonarme işleminin bitmesinden sonra inşaatın betonunun suya doymuş bir durumda olması gerekir. Ancak nemli olan alanlar içerisinde nemin beton içerisinde yer alan suyu dışarı atma durumu mümkün olmaz. Bu durumda da kurutma süresinin daha da uzun tutulması gerekir. İnşaata devam etmek için nemin kurutulması gerekir. Nem kurutma işlemimiz binanın alanındaki büyüklüğe ve nem kapasitesine göre farklılık gösterir. Nem kurutma cihazlarımız sayesinde inşaat duvarında ve taban kısımlarda yer alan nem arındırılmış olur. İşlemimiz sayesinde uzun süre beklemeye gerek kalmaz. Bu sayede zamandan tasarruf edilmiş olur. İşlem en kısa sürede devam eder.

Nem Kurutma İşlemi Hakkında

Nem kurutma işlemi betonarme aşamasında yerine getirilen bir işlemdir. Ancak bazı firmaların ihmal ettiği bir durumdur. İnşaat sırasında nemin önüne geçerek önlem almak oldukça önemli bir durumdur. Bazı firmalar bunun yerine yalıtım işlemine önem vermeyi tercih ederler. Ancak unutulan bir durum var ki o da yalıtım işleminin nemin ortadan kaldırılması için değil tam tersine dış yüzeyin kaplanarak bulunan nemin saklanmasına yardımcı olan bir işlemdir. Nemin kurutulmaması durumunda nasıl sorunların ortaya çıkacağının farkında değillerdir. Nem kurutma işlemimiz sayesinde inşaatınız çok daha sağlam bir yapıya sahip olur.  Bu da büyük bir önem taşır.

Nem Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır?

Nem kurutma işlemimizi yerine getirirken cihazlardan faydalanıyoruz. Nem kurutma cihazlarımız görünüm olarak klimaya benzeyen cihazlardır. Cihazlarımız öncelikle nem oranını ölçer. Bu sayede inşaatınız için nem oranının eksik mi yoksa fazla mı olduğu hakkında bilgi sahibi olursunuz. Yaptığımız bu ölçüm işleminin ardından inşaatınızda nem dengeleme işlemini yerine getirmiş oluruz. Cihazlarımızın sürekli olarak kullanılma durumunun olduğu gibi aynı zaman da nem durumunun fark edilmesi halinde de kullanılma durumu vardır. Nem kurutma cihazlarımızın iki ayrı grubu bulunur. Bunlar ev tipi olan cihazlarımız ve sanayi tipi olan cihazlarımızdır. Cihazlarımızın arasında bulunan fark sadece büyüklükleridir. Ev tipi olarak kullandığımız cihazlarımız daha küçük bir yapıya sahiptir. Ancak her iki cihazımızın da yaptığı işlem yine aynıdır.

Nem Kurutma İşleminin Önemi

İnşaat sırasında nem kurutma işlemleri önceden yapılmıyordu. Nem sorunu klasik ısıtıcılar yardımı ile çözülmeye çalışıyordu. Ancak bu da yeterli bir çözüm değildir. Çünkü sorun tekrardan ortaya çıkar. Günümüzde ise nem kurutma cihazlarımız sayesinde sorun en kısa sürede ortadan kaldırılıyor. Üstelik tekrar etme durumu da olmuyor. Önceden kullanılan yöntem maliyet açısından da büyük bir soruna neden oluyordu. Çünkü çok fazla enerjinin harcanması gerekiyordu. Nem kurutma işlemimiz ile  bu işlem çok daha kısa ve daha az maliyet ile ortadan kaldırılıyor. Nem kurutma cihazlarımız sayesinde rutubetli olan alandaki nem su haline getirilerek cihazlarımızın haznesine çekilir. Nem kurutma cihazlarımız sayesinde sorun kısa bir sürede ortadan kalkmış olur.